Saç Ekimi Sonrası

sac-nakli-sonrasi -1

Saç ekimi günümüzde oldukça sık duyulan bir kelimedir. Özellikle saç ekimi fiyatları düşünce hemen hemen her gün karşımıza çıkan bu kelime saç ekim merkezi altında kurum ve markalar tarafından saç nakli uygulamaları ile ön plana çıkmaktadır. Saç nakli uygulamaları kendi içinde iki kısma ayrılmaktadır. Bunlar fue saç nakli ve fut saç ekimi olarak karşımıza çıkar.

Saç ekimi sonrası da operasyon o kadar büyük öneme sahiptir. Operasyon daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi oldukça sıralı yüklü basamaklardan oluşmaktadır. Tekrar hatırlatmak gerekirse operasyon önce ekim yapılacak bölgenin tespiti ile başlar. Bu alana kaç saç kökü greft gerekli ?

Bu ekim sayısı ile bölge nasıl gözükür? Donör bölge bu alanı destekleyecek saç köküne sahip mi ? Sonrasında bu sorular ardından saç köklerinin alım yapılacağı donör bölge incelenir ve işleme geçilir.

Saç Nakli Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamada saçlarımız 1 numara olacak şekilde traş edilir. Donör bölgeden pançlar yardımıyla saç kökleri çıkarılır fue tekniğinde kökler alet yardımıyla tek tek çıkarılır. Dikiş gerektirmez ancak Fut yani klasik yöntem kökler şerit halinde çıkartılır.

Sonrasında kesinlikle dikiş gereklidir. Her iki uygulama sonucunda çıkarılan bu kökler özel bir solüsyonda bekletilir. Bu zaman zarfında ekim yapılacak bölgede mikro cerrahi aletler kel bölgede kıl köklerinin gireceği kanallar açılır.

Bu kanalları açılımı çok önemlidir ve tecrübe ister nedeni ise kanalların açılım yönü ve şekli saçlarınızın çıktığı zamanki şeklini oluşturacak olmasından kaynaklanmaktadır. Kanallar açıldıktan sonra solüsyondaki saç kökleri alınarak tek tek bu mini deliklere yerleştirilir. Böylece işlem sona erer.

Saç Ekimi Sonrası Süreç Nasıldır?

Saç operasyonu sonrası oldukça büyük öneme sahiptir. Çünkü yapılan operasyonun başarılı olup olmaması buradaki tutum ve davranışlarımızla büyük orantıya sahiptir. Öncelikle saç ekimi sonrası nda kesinlik alkol alınmamalıdır. Sigara kullanılmamalıdır. Bu gibi kanımıza giren inhibitör maddeler operasyonun verimini oldukça düşürmektedirler.

Alkol kandaki enerji miktarını dengesizleştirir. Aynı şekilde sigara ile de kanımızda oksijen miktarı azalır. Atp olarak adlandırılan hücre içi oksijen ve enerji dengesi bozulur böylece saç nakli sonrası dokuların onarımı ve oraya tutunması oldukça güçleşir.

Ekim Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

sac-ekimi-sonrası

Saç ekimi sonrası hastanın birtakım tedbirler alarak özellikle ilk birkaç gün hareket etmesi gerekmektedir. Bu tedbirlerin ilki başımıza ve özellikle ekim yapılan alana herhangi bir darbe almamamızdır.

Hasta ona verilen özel losyon ile kremi saçlarına ve başına iletilen miktar kadar sürmeli ve beklemelidir. Bunun ardından oldukça hassas şekilde saçlar yıkanmalıdır. Saç operasyonu sonrası oluşan minik kan kabukları koparılmamalıdır. Onlar zamanla kendisi dökülecektir.

Operasyon Sonrası Sosyal Hayat

Ekim işlemi tamamlanıp nekahet süresinde kendinize oldukça iyi bakmanız gerekmektedir. Düzenli bir uyku saçlarınız ve bedeniniz açısından büyük öneme sahiptir. Hücrelerin ve protein sentezlemesinin uykudaki verimi düşünülünce bunun ne büyük önem taşıdığı anlaşılmaktadır.

Kaşınma vb durumlarda doktorunuzun size sunmuş olduğu ilaç ve kremi alabilirsiniz. Dumanlı hava sahasından kaçınınız. Genel olarak saç ekimi sonrası hasta birkaç hafta durumuna özen göstermesinin ardından normal yaşantısına kavuşabilir. Eskiden olduğu gibi rahat bir şekil yaşamını sürdürebilir.

Özet
Hizmet Türü
Saç Ekimi Sonrası
Hizmet Sağlayan
Saç Ekim Merkezi,
Zeytinlik Mah Yakut Sok No:3 Kat:1, Bakırköy ,Istanbul-34140,
Telephone No.05547916545
Hizmet Alanı
Saç ve Estetik Cerrahi
Açıklama
Saç ekimi sonrası hasta alkol ve sigara kullanmamalıdır. Saç Nakli Operasyonundan sonra asprin vb kanı sulandırıcı medikallerden uzak durmalıdır.