Fue Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi genel olarak açıklamak gerekirse bu teknik özellikle günümüzde kullanılan ve yüksek performans alınan oldukça verimli ve kaliteli bir saç ekimi operasyonu bizlere sunan bir teknik olarak karşımıza çıkar. Fue tekniği özellikle 2000’li yıllar sonrasındaki teknolojik gelişmeler ışığında ortaya çıkmış ve fut olarak adlandırılan şerit ile donör alandan kıl kökü alma operasyon şeklini çok daha modern ve yüksek başarı oranı sağlayan bir şekle dönüştürmüştür.

Günümüzde popüler Fue saç ekimi

Fue saç nakli özellikle günümüzde hızla popüler hale gelirken elde edilen başarı oranları çerçevesinde talep ve ilgi de oldukça artmış bulunmaktadır. Fue saç nakli uygulaması özellikle kel olan yani saç olmayan bölgeye saçlı ve donör yani alım yapılacak bölge arasındaki ilişkiyi ifade eden bir terimdir.

fue saç ekimi

fue saç ekimi

Fue Tekniğinin Uygulama Basamakları

Klasik yöntem olarak adlandırılan fut saç ekimi yöntemine göre daha farklı olan bu sistemde genellikle ense bölgesi olan donör bölge mikro cerrahi araçlarla mini darbeler sayesinde ilgili alandaki kıl köklerine ulaşılır. Bu kıl kökleri yani greftler donör bölgeden çok hassas şekilde çıkarılır.

Ardından özel bir solüsyon içerisinde bekletilir. Bu bekletilmenin nedeni ise ekim yapılacak alanın hazırlanması esnasında canlı olan kök hücrelerin ölmemesini sağlamaktır.

Saç olmayan bölge hedeflendiği ölçüde kaç adet greft gerekli ise o şekilde  fue saç nakline hazırlanır. Ekim işlemi olmadan önce genellikle hasta ve doktor arasındaki görüme sonucunda kaç greft gerekli? Ne kadar alana ekim yapılacak? Ne kadar sık görünür? Vb gibi birçok soru cevaplanır.

Ardından Fue saç nakli geçilir. Kökler solüsyondan alınır ve tek tek gene mikro cerrahi şekilde ilgili alana entegresyonu gerçekleştirilir. Böylece süreç uzun sürse de başarı oranı çok daha yüksek ve acısız bir operasyon gerçekleştirilmiş olunur.

Fue Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları içerisinde fue tekniği daha ön plana çıktığı için diğer eski yani klasik yönteme oranla biraz daha yüksek bir maliyet gerektirir. Bu durum günümüzde rekabet koşulları çerçevesinde hızla düşmektedir.

Ancak unutulmamalıdır ki teknoloji ile gelen bu teknik başarıyı ve kaliteli operasyonu beraberinde getirmektedir. İşte bu sebeple fue saç nakli fiyatları aslına bakılırsa abartılmamalıdır. Çünkü hastanın yani bireyin kişisel mutluluğun maddiyattan çok daha değerlidir. İşte bu sebeple istanbul saç ekimi merkezi lerinde fiyatlar artık mevcut rekabet koşullarda kademeli olarak düşmektedir.

 

Fue Tekniğinin avantajları Nelerdir?

  • Bu ekim şeklinin temel avantajı klasik yöntem olan fut sistemine oranla çok daha yüksek başarı sağlamasıdır.
  • Bir diğer avantaj ise hastanın daha az acı ile operasyonu en iyi şekilde tamamlaması olarakda gösterilebilir.
  • Gene bir başka avantaj donöt bölgedeki grefterin yani kıl köklerinin çok tek tek ince eleyip sık dokunarak alınması böylece bir başka saç ekimi operasyonuna da ihtiyaç dahilinde tekrar işlemin yapılabilmesidir.
Operasyon Sonrası İşlemler

Özetlemek gerekirse bu yeni saç operasyon tekniği ile hasta kaliteli ve profesyonel şekilde yeni saçlarına kavuşur. Bu işlemin Prp tekniği ve mezoterapi gibi deri altına verilen kan ve multivitamin mineraller ile desteklenmesi ile de başarı oranları yüzde doksanları geçmektedir. Unutulmamalıdır ki işlem sonrası Prp ve mezoterapi hem yeni saç köklerini hem de eski kökleri çok iyi şekilde besler ve çok daha kuvvetlenmesini sağlar.

 

Özet
Fue Saç Ekimi
Hizmet Türü
Fue Saç Ekimi
Hizmet Sağlayan
Saç Ekim Merkezi,
Zeytinlik Mah Yakut Sok No:3 Kat:1,Bakırköy,Istanbul-34140,
Telephone No.05547916545
Hizmet Alanı
Saç ve Estetik Cerrahi
Açıklama
Fue saç ekimi günümüzde oldukça popüler olan saç tekniği uygulamalarının başında gelmektedir. Kaliteli ve güçlü saçlara fue ile ulaşın.