Bakırköy Saç Ekimi Merkezi

bakırköy saç ekimi merkezi

Günümüzde medikal hizmetler büyük önem kazanmıştır. Özellikle kişisel bakıma yönelik uygulamalar giderek yüksek talep arz etmeye başlamıştır. Bakırköy saç ekimi merkezi olarak sizlere bu süreçten bahsetmek istiyoruz. Günlük hayatımızın üzerimizdeki olumsuz etkileri giderek hızla artmaktadır. İş hayatı olsun aile hayatı olsun bireyler hem psikolojik hem de fiziksel olarak yıpranmaktadırlar.

Sosyal hayat koşulları genel konjonktürel duruma göre değişkenlik de gösterse de hemen hemen herkes güzel ve bakımlı olmanın peşindedir. Bu güzellik aksesuarının başında saç bakımı ve ekimi gelmektedir. Günümüzde saç ekim merkezi adında kurumlar hızla çoğalmaktadır. Bu kurumlar hem erkeklere hem de bayanlara yönelik saç üzerine birçok sorunu ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadırlar. Bahçelievler saç ekimi olarak bu durumu sizlere özetlemek istiyoruz.

Bakırköy Saç Ekimi Merkezi Sizleri Bekliyor

Son zamanlarda popüler bir durum olan saç ekimi kavramı artık çok fazla öneme sahiptir. Özellikle erkeklerin en önemli aksesuarı olan saçlar güzel görünmek ve kendini güvende hissetmek açısından oldukça büyük öneme sahiptir. Yüzyıllardır devam eden saç dökülmesi sorunu çağımızda bakırköy saç ekimi merkezi ile çözüme kavuşuyor. Erkeklerin korkulu rüyası olan bu durumu en son teknoloji ile tibbi anlamda tam olarak profesyonel çözümler sunuyoruz.

Ekim Türleri

Bilindiği üzere iki çeşit olan saç nakli fut ve fue yöntemleri olarak ayrılmaktadır. Klasik yöntem olan fut saç ekimi günümüzde artık çok kullanılmamaktadır. Fut saç naklinin olumsuz yanı donör bölge olan enseden şerit haline bir tabakanın çıkarılıp açık kel alana ekilmesi olarak gösterilebilir. Ekim sonrası dikiş zorunludur ve iz kalması muhtemeldir. Bakırköy saç ekimi  merkezi olarak fue tekniği ile saç nakli işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Fue yöntemi ile yapılan saç nakli işlemi hem daha acısız hem de dikişe gerek kalmadan gerçekleştiriyoruz. Fue saç ekimi bir diğer avantajı ise kısa bir süre sonra ikinci bir operasyon yapma imkanınızın olmasıdır. Bahçelievler saç ekimi olarak sunduğumuz hizmetler içerisinde saç mezoterapisi ve prp tekniği ile de ekim yapılan saçlarını kuvvetlendiriyoruz.

Dökülen Saçlara Mezoterapi Şart

Bazen mevsimsel sebepler bazen ise stres ve vitamin eksiliği gibi nedenlerle saçlarımız incelenir. Kırılganlık oranı artar ve zayıflar. Ardından dökülme evresine geçilir ve saçlarımızı kaybetmeye başlarız. Bahçelievler Saç ekimi olarak sizlere tüm mevsim geçişlerinde mezoterapiyi öneriyoruz.

Erkek tipi saç dökülmelerinde de testestoron hormonunun 5 alfa redüktaz enzimleri ile birleşip androjen reseptörlerine bağlanması sonucunda oluşan saç dökülmesini mezoterapi içerisindeki vitaminler ile durdurur ve saçlarımızın gelişme süreci olan fazların doğru şekilde çalışmasını sağlar.

Saç Nakli İşlemi

Bahçelievler saç ekimi olarak saç nakli sürecini sizlere özetlersek. Önce ekim yapılacak alan belirlenir. Daha sonra donör bölge tespit edilir. Kaç greft yani saç kökü ekilecek bu belirlenir. Ardından yeterli greft donör alandan sağlanabilir mi buna bakılır. Bakırköy saç ekimi merkezi olarak ortalama beş bin greft ciddi anlamda bir bölgeyi kellikten kurtaracağını sizlere bildirebiliriz. Daha sonra operasyon süreci başlar. Hasta lokal anestezi ile uyuşturulur.

Donör bölgeden punç yardımı ile kökler alınmaya başlar. İşlem sonunda kökler nakil öncesi bir solüsyonda bekletilir. Bunun amacı köklerin canlı kalmasını sağlamaktır. Ardından nakil yapılacak yere mikro cerrahi ile mini delikler yani kanallar açılır. Bu kanalların açılımı da çok büyük önem arz eder. Çünkü kanallar hangi yönne açılırsa saçlar daha sonra o şekilde çıkacaktır. Yanlış kanal açılımı kişiyi komik duruma düşürebilir. Bu kanal açma işlemi sonrası kökler tek tek alana yerleştirilir. Operasyon sonunda hafif bir ağrı kesici hastaya verilir.

bahcelievler saç ekimi

Operasyon Sonrası

Bakırköy saç ekimi merkezi olarak tavsiyemiz işlemler tamamlandıktan sonra hasta asla alkol ve sigara kullanmamalıdır. Aspirin vb kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalıdır. Kaliteli bir uyku almalı ve bol protein tüketmelidir. Protein hücre ve doku iyileşmesi açısından büyük öneme sahiptir. Bu neden yeni saçların çıkışını hızlandırmak ve yaraların kapanmasını sağlamak için bu durum büyük önem arz eder. Saç dökülmesi büyük bir sorundur ancak yazımızda bahsettiğimiz gibi bahçelievler saç ekimi olarak bu durumu tam anlamıyla günümüzde çözüme kavuşturmuş bulunmaktayız.

Kurumun Kalitesi Önemlidir.

Bahçelievler saç ekimi olarak belirtiyoruz ki bu operasyon oldukça önemli ve ciddi bir iştir. Kesinlikle medikal uzmanlar eşliğinde onlar tarafından yapılmalıdır. Asistan ya da hemşire tarafından saç nakli kesinlikle yapılmamalıdır. Böyle durumlarda hasta yanlış bir işlem sonucunda büyük zarar görebilir. Hayati sonuçlar oluşabilir. Sizler hizmet aldığınız kurumların Bakırköy saç ekimi merkezi gibi tam anlamıyla kurumsal alanında uzman tecrübeli bir ekipten oluşup oluşmadığına bakınız Ayrıca hijyenik koşullarda aşırı önem arz eder.

Saç nakli işlemi sonrasında hasta kesinlik temiz steril dezenfekte bir ortamda ameliyat yapılmalıdır. Bu hizmeti sunmayan merdiven altı kurumlardan uzak durun Bahçelievler saç ekimi tüm bu koşullarda kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunar. Unutulmamalıdır ki insan sağlığı tüm ticari faaliyetler çok daha değerlidir ve büyük önem arz eder. Bunu temel felsefesi olarak benimseyen sizlere ve sağlığınıza gerçekten değer veren tüm kurumlardan hizmet alabilirsiniz ancak merdiven altı olarak tanımlanan ne olduğu belirsiz kalitesiz bir yerden asla ama asla operasyon hizmeti almayın.

bakırköy saç ekim

Operasyonda Yapılan Hatalar

Saç nakli işlemi sırasında bazı yapılan hataları bahçelievler saç ekimi olarak sıralarsak. Kişi için gerekli greft sayısının tam olarak belirlenmemesidir. Ayrıca donör bölgenin alınacak greftle açık kalıp kalmayacağıdır. Çünkü kıl kökü alınan yerde tekrar saç çıkmaz bunun nedeni kökün tamamının alınmasıdır. Bazı firmalara bunu tam olarak belirtmeden sadece işlem yapıp para kazanmak adına operasyon yaparlar. Böylece ya açık alan kapanamaz ya da alım yapılan yer çok ama çok acır kalır.

İşte bu gibi durumlarda görünüm çok daha kötü bir hal alır. Kişi psikolojik sorunlar yaşamaya başlar. Maalesef bunun çözümü de yoktur. Çünkü tekrar kök üretmek gibi şuan için yapılan çalışmalarda elimizde böyle bir imkan bulunmamaktadır. Kök hücre nakli iler ki  yıllarda yapılabilecektir. Ancak mevcut teknoloji buna şuan için imkan tanımaz. Tüm bu şartları göz önüne alarak siz de içinize sinen ve kaliteli bir saç nakli için Bakırköy saç ekimi merkezi ni tercih ediniz.

Özet
Hizmet Türü
Bakırköy Saç Ekimi Merkezi
Hizmet Sağlayan
Saç Ekim Merkezi,
Zeytinlik Mah Yakut Sok No:3 Kat:1, Bakırköy,Istanbul-34140,
Telephone No.05547916545
Hizmet Alanı
Saç ve Estetik Cerrahi
Açıklama
Bakırköy saç ekimi merkezi sizlere kaliteli ve profesyonel saç nakli hizmetlerini bahçelievler saç ekimi merkezinde sunar.